Ten nešťastný mobil!

Autor: Martina Miksova | 1.12.2011 o 22:41 | (upravené 1.12.2011 o 22:46) Karma článku: 5,28 | Prečítané:  541x

Minule mi pri dverách zazvonila suseda. Osemdesiatročná žena , na hlave zelené nátačky, ktoré bežne nosí “ nadoma“. Susedka s panikou v očiach a bezradným tónom v hlase mi zvestovala, že si kúpila tú prekliatu modernú techniku! A čo bolo dôvodom jej starostí? Mobil.

Na tom by nebolo nič nezvyčajné. Zároveň som si však predstavila, že je to jej prvý mobil v živote a takpovediac som s ňou súcitila. Celá zničená mi povedala, prečo vlastne prišla...my mladí sme vraj viac na techniku a potrebovala by s mobilom poradiť. Dohodla som si s ňou školenie poobedné školenie.

S dobrým pocitom ako pomôžem staršej pani chcem zazvoniť pri dverách. Samozrejme otvorila skôr  ako som stihla zvončeku čo i len dotknúť (vždy som ju podozrievala zo špehovania cez kukátko tak, ako to robí pani Janka v Paneláku). S tou istou panikou mi trikrát zopakovala svoju poľutovaniahodnú situáciu. Ustráchanú babku som ako tak ukľudnila a začala sa vyše hodinová lekcia.

Pomaličky a hlasno som vysvetlila princíp zapnutia a vypnutia telefónu, vyťukanie PIN kódu, vytáčania čísel a skladania, blokovanie klávesnice. Všetko som napísala na papier aj s príznačnými symbolmi.   Čo bol ale najväčší problém? Rýchlosť. Starší ľudia už nemajú také rýchle prsty a pokiaľ susedka stihla dvakrát stlačiť potrebnú tlačicu, telefón neodblokovala alebo podržala dlhšie a stlačila viackrát to isté.

Nastal ďalší problém. Nevedela som ani za svet vysvetliť, že síce display zhasne, ale telefón sa nevypne. Stará žena chcela zakaždým nanovo zapínať telefón. A tak sme išli stále dookola. Nakoniec sme  školenie ukončili. Babka dostala za domácu úlohu trénovanie podľa napísaného manuálu.

Na druhý deň mi zvoní pri dverách. Mobil sa pokazil. Nefunguje. S úsmevom beriem telefón do rúk , skúšam. Odblokujem klávesnicu a ľaľa... funguje! Suseda zabudla mobil len odblokovať.

O týždeň sa máme učiť ako si prečítať SMSku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Fico rieši elektrinu len na strednom Slovensku, cena však stúpla aj inde

Začiatkom roka niektorým domácnostiam extrémne stúpli ceny elektriny. Minulý týždeň proti šéfovi regulačného úradu Jozefovi Holjenčíkovi zasiahol premiér Robert Fico.

DOMOV

Lipšica obvinili pre nehodu z prečinu usmrtenia

Exposlancovi zatiaľ obvinenie nedoručili.


Už ste čítali?