Kanalizácia naša každodenná

Autor: Martina Miksova | 15.10.2011 o 20:45 | Karma článku: 4,81 | Prečítané:  467x

Niekedy, tak v duchu, ďakujem Pánu Bohu za to, že žijem na Slovensku. Počas mojej cesty po Latinskej Amerike som totiž zažila viacero, niekedy menej niekedy viac, úsmevných príhod, vďaka ktorým si človek uvedomí, že na tom našom malom Slovensku to nie je až také zlé(odhliadnuc od momentálnej situácie v parlamente a eurovalu, ktorý na nás vyskakuje z každého rohu).

Kanalizácia. Pre niekoho možno bežná vec, ktorú berieme automaticky a používame ju každý deň. V iných častiach sveta to však môže byť problém. Hlavne, keď ste zhýčkaný európsky turista a váš takisto rozmaznaný európsky zadok je zvyknutý na čistú bielu keramiku s čarovným splachovacím tlačítkom. Úplne najhoršia kombinácia nastane, ak toho istého turistu trápia žalúdočné a črevné problémy.

Autobus konečne zastane po piatich hodinách jazdy kvôli vytúženej „cik pauze“. S pár drobnými  bežím „na havaj“. Toaleta alá z dosák zbitá búda s niekoľkými vyčlenenými kabínkami, kde  záchodový staviteľ zabudol osadiť dvere a možno mu len nezvýšili peniaze na tie dvere, naozaj neviem. V kabínkach voľačo, čo sa kedysi dávno približovalo k niečomu takému ako je záchod neurčitej hnedej farby. Kým sa dostanem na rad a milej  „wécko“ tete zaplatím pár drobných,  odkukávam techniku „na zjazdára“ od žien predo mnou. Takže v onej diskrétnej situácii v tom nie som sama a okrem prizerajúcej sa „wécko“ tety, na mňa dohliadajú aj ostatné ženy z nášho autobusu.

Asi nemusím prezrádzať, kam vedú moje prvé kroky po príchode na rodné Slovensko...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?