Ten nešťastný mobil!

Autor: Martina Miksova | 1.12.2011 o 22:41 | (upravené 1.12.2011 o 22:46) Karma článku: 5,28 | Prečítané:  550x

Minule mi pri dverách zazvonila suseda. Osemdesiatročná žena , na hlave zelené nátačky, ktoré bežne nosí “ nadoma“. Susedka s panikou v očiach a bezradným tónom v hlase mi zvestovala, že si kúpila tú prekliatu modernú techniku! A čo bolo dôvodom jej starostí? Mobil.

Na tom by nebolo nič nezvyčajné. Zároveň som si však predstavila, že je to jej prvý mobil v živote a takpovediac som s ňou súcitila. Celá zničená mi povedala, prečo vlastne prišla...my mladí sme vraj viac na techniku a potrebovala by s mobilom poradiť. Dohodla som si s ňou školenie poobedné školenie.

S dobrým pocitom ako pomôžem staršej pani chcem zazvoniť pri dverách. Samozrejme otvorila skôr  ako som stihla zvončeku čo i len dotknúť (vždy som ju podozrievala zo špehovania cez kukátko tak, ako to robí pani Janka v Paneláku). S tou istou panikou mi trikrát zopakovala svoju poľutovaniahodnú situáciu. Ustráchanú babku som ako tak ukľudnila a začala sa vyše hodinová lekcia.

Pomaličky a hlasno som vysvetlila princíp zapnutia a vypnutia telefónu, vyťukanie PIN kódu, vytáčania čísel a skladania, blokovanie klávesnice. Všetko som napísala na papier aj s príznačnými symbolmi.   Čo bol ale najväčší problém? Rýchlosť. Starší ľudia už nemajú také rýchle prsty a pokiaľ susedka stihla dvakrát stlačiť potrebnú tlačicu, telefón neodblokovala alebo podržala dlhšie a stlačila viackrát to isté.

Nastal ďalší problém. Nevedela som ani za svet vysvetliť, že síce display zhasne, ale telefón sa nevypne. Stará žena chcela zakaždým nanovo zapínať telefón. A tak sme išli stále dookola. Nakoniec sme  školenie ukončili. Babka dostala za domácu úlohu trénovanie podľa napísaného manuálu.

Na druhý deň mi zvoní pri dverách. Mobil sa pokazil. Nefunguje. S úsmevom beriem telefón do rúk , skúšam. Odblokujem klávesnicu a ľaľa... funguje! Suseda zabudla mobil len odblokovať.

O týždeň sa máme učiť ako si prečítať SMSku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?